YachtDatabase.com
Home
Advertisements
Yacht Database
Naval Architects
Owner's Contacts
Brokers / Dealers
Crew/Yacht list
Links
Engines
Weather

Sign On / Edit
Sign Off

Colophon
Webmaster
Contact us
Feedback
FAQ

Other Equipment For Sale


If you wish to advertise you can create an advertisement using the menu item Edit.
Currency:
Advertisement created within the last 7 days
Advertisement updated within the last 7 days

Equipment Price (GBP) Ref.
1 Anker 2481689
1 stk Dobbelt Træblok 2481400
1 Stk. QL Pantry Pumpe 3077370
1 Stk. Store Frølår 1279992
1 Storskøde 6181399
2 Søventiler i Bronce 6160708
230v/750w Varme Legme 9282528
2a Ankerbeslag til Stævn 44575380
38 Moonlight Luge fra BSI 71880077
4 Stk. nye Kugleventiler 1881727
Agter Pulpit 50 cm. høj 11181445
Agter Pulpit 60 cm. høj 14881796
Airrrrr Aircondition Anlæg 61983413
Akselkobling 24768761
Alle Bravo Drev Zinkanode 2764983
Alt Muligt Småt og Godt 279993
Alt Muligt Småt og Godt 2 179998
Alu Håndlister 2869502
Alu-rælingslister nye 12179715
Andersen Spil St46 1,85881802
Anker (cqr) 23559468
Anker Danforth 12 kg. 9079860
Anker Letvægt Fortress FX 16 17181615
Anker Rustfrit 46483334
Anker, Danforth Rustfri Stål 13682419
Ankerbrønds Luge to Delt 11169509
Ankerkæde 077093
Ankerophæng til Danforth Anker 3579807
Antenneholder 3783426
Armlæns Støtter Rustfri 3982135
Autoprop Foldepropel 1,05282428
Badeplatform for Hækmont. 1,17659616
Badestige 3082797
Badestige 11181795
Badetrin til Agterspejl 2269539
Barbarossa Spil 2 Hastigheder 18581640
Bella Cockpit Sprayhood ny 11173223
Bella Cockpit Sprayhood ny 34673221
Bella Cockpit Sprayhood ny 39673220
Bella Cockpit Sprayhood ny 44573222
Blok 7068628
Blok Easy Super 3368629
Bom 5,0 m Aldrig Brugt 30983461
Bom Cover se Under Sejl 12,387,96369744
Bom fra Jolle 6069564
Bom Ny Kraftig 35969562
Bosch Laderelæ 4280079
Bov Propel rør Vetus 150m/m 9779700
Bravo 12 v Luftpumpe 4978550
Brændstopfilter Yanmar 2255279
Bådhynder 077778
Bådshage 2482201
Bådsmandsstol Ny 5579788
Bådstativ 9982780
Bådstativ og Telt 74383434
Bådstativer, Sejl/motorbåd 68165486
Bådtrailer Scandic 14-fods 77972592
Bådtrailer Scandic 15-fods 86672593
Bådtrailer Scandic 18-fods 2,04372594
Bådtrailer Selandia P900 1,85764951
Bådtrailer, Variant 3500 kg. 4,94282710
Bådvogn 49581768
Bådvogn fra Øsby 2,22983115
Bøjler til Cockpit Telt 5969555
Cockpit Cover Nordan 27 HT 13679717
CQR Anker 16159469
Danforth Ankre 2 stk 3783440
Di Blasi R7es, Edelstahl, NEU 2,38683433
Dobbelt Håndvask 22969486
Dobbelt Stålvask 3780053
Dørgreb Messing Vride 4075316
Dørgreb Messingring 2475317
E 40 Autohelm Drive Unit 1,33780124
Easy 1 Spilaflaster 1582823
Easy 1 Spilaflaster Dobbelt 3782824
Easy Dobbelt Frølår 3482833
Easy Svingarm med Konsol 6882827
Emhætte / Ventilationsslange 1169537
Fenderholder 682206
Fendersokker nye Hvide 870676
Foldeanker 682714
Foldepropel 47083514
Forskelligt Udstyr 682199
Forstag fra L29 M/vantskrue 4980050
Forstagsfæste Nyt 5m/m Gods 2879817
Forstagswire 3082934
Forstagswire 2482935
Fryseboks/køl Isotherm 6160 34680160
Furler/rulle til Genakker 45883194
Gardiner Hvide 1 Sæt. 6069535
Gas - Gearboks 700/ss 11182143
Generator 12V 140amp. Ny 30779777
Generator Valeo 21675250
Gori 2 Bladet Foldepropel 9970523
Gori 3 Bladet Foldepropel ny 86782381
Gori Foldelropel 30983452
Gori Foldepropel 49573384
Gori Foldepropel 27282089
Gori Foldepropel 2 Bladet 23479470
Gumibælg Udstødning 3255118
Gumibælge TIL Styrekabel 1173625
Halogen Projektør 1280098
Helt ny Firebladet Skrue 43383192
Helt nye Sejlerbukser 2172753
Hundevest 1279996
Håndlister Alu 4269504
Håndlister nye Teak 2279708
Håndlænsepumpe 6176548
I:sy "drive N3.3" Mod. 17 2,39583436
I:sy "drive S8 RT" Mod. 17 2,48783437
I:sy "drive S8 ZR" Mod. 17 2,67183435
I:sy "drive S8" Mod. 17 2,39583438
Impeller / Tilbud 4455312
Instr.panel i Teak 9279698
John Mast 1,85877313
Kannad Plb/epirb 19881349
Kastelineholder 1053225
Kickenstrap Easy-kick 2 35975282
Kickenstrap John Mast 2,30m 28475283
Kikkert, Steiner 74383472
Kompas 12380681
Korsør 2 Bladet Foldepropel 18570525
Lewmar 16 Chrome 27282464
Lewmar Fensterdichtung Bavaria 3681699
Lewmar Fensterscheibe Bav 36 7381705
Livsele Barn 4978337
LM 27 Glas til Styrhus (gummil 15479636
LM 33 Glas til Vinduer (til gu 12,387,96379638
LM 35 Glas til Vinduer(til gum 12,387,96379637
M-anker, Rustfri Stål 10 kg 15483541
Marine Generator 1,98282150
Marinetoilet 4982457
Mast 13,45 på dæk M/rullebom 6,47269552
Mast m Rulleforstag Radar Sejl 3,09682949
Mast ny 9,85m på dæk M/fald 1,79669553
Mast Solusalta Impala27 Albinc 99182882
Maste Reservedele nye 12,387,96379774
Mastekrave 75x45x15 4981339
Meisner Spil 18 14882861
Messing Anker (til Pynt) 4375329
Messing Koøje 12376550
Messing Koøje 12376549
Mont.beslag for Undervant 7482097
Motorrumsisolation 11164923
Musto. Buks. Evolution. 7482664
Måringstov Plastbetrukket 8475336
Navigations Kompas 683465
Navigations Reol ny i Teak 1869506
Oliefyr 9982091
Olielampe/clipper 9981644
Ophalervogn T800kg 55665957
Pejlekompas Silva 683467
Pladeanker 682713
Plexiglas Nedgangsluge 2269527
Plexiglas Nedgangsluge 3469524
Plexiglas Nedgangsluge 3469525
Plovanker 20 kg 1282057
Polermaskine og Polerrundel 1579994
Propel 3453554
Prowell Propel 86781964
Pumpe for Diesel 6178342
Radar og Kortplotter 99182232
Rat 102cm Håndsyet ¨ælgskind 30969649
Rat Cover 10569856
Redningsflåde 49582708
Redningsflåde 43381124
Redningskrans M/lys Ikke ny 4779711
Redningskransholder 1353227
Rigning Solus Alta, Impala27 1,42482961
Ror med Aksel ny. GFP Vitesse 59475510
Ror til Berg Spidsgatter 38m2 24764176
Rorblad til LM 24 Motorsejler 49379806
Rorbøsning Ø 70 m/m 2279861
Rorstamme Kvadrant 3069538
Rorstamme med Rorblad Ny 59469549
Rulleforstag Facnor 71869754
Rullereb 2465159
Rustfri Stålbeslag 1879862
Rustfri Tank 4980657
Rutgerson Portlight 15477206
Røstjernsbeslag på Plade 8m/m 1969541
Røstjernsbøjler 12m/m 1169542
Sejibådsstativ 24782239
Sejlpinde 1282204
Sekstant Sælges 9283412
Septer 60 cm 1281754
Skibsrat 22982429
Skylight Ny. Vitesse 35 Vision 28482134
Skødespil 37183044
Skødespil St30 30981777
Spil 4965158
Spilerstage Seldén 3,40 m 6180670
Spilerstangholder 3753210
Spilertage Skinne M/vogn 11779707
Sprayhood 37173563
Spritapparat 5566756
Startkontakt Yanmar 9177354
Startmotor Bosch 000131101 8070417
Stævnbeslag til Vitesse 33/35 7177025
Tactical Lommelygte 6181748
Tank Diesel Bild 6. 14269488
Tank Diesel Bild. 5. 14269491
Tank Diesel Bild.4 14269492
Tank Vand Bild. 1. 17969487
Tank Vand Bild. 16. 14275289
Tank Waste Gummi/plast 70 l 6169508
Teak Klap Plader til LM Borde 2370683
Thermoføler Bukh 97gr. 5269799
Thermostat Yanmar 4759480
Thermostat Yanmar Ysb- 3659479
Togglers, 2 Stk. 1482556
Toilet 4381915
Tov 18 m/m 3769533
Trevejs Ventiler 3/4 3282086
Trin i Rustfrit Stål 3079997
Træmast 7,5m 12380991
Træårer 2 Stk. M/manchetter 2480054
Vand Påfyldningsstuds 2773440
Vantskrue Mrk.os 12651315
Vantskruer 1/2" 1176626
Vantskruer 1/4" 376624
Vantwire 3083018
Varntvandsbeholder 7482454
Vaskafløb 2 Slags 1679863
VHF Antenne 3779748
Vindeks 1282373
Vindror, "the Hebridean" 37182591
Vindue N.c.bjerg Oplukke 13+14 15877042
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 17 15877035
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 3 14677037
Vindue Nc.bjerg Bild. 2 12177099
Vindue Nc.bjerg Bild. 5 14677097
Vindue Nc.bjerg Bild.19 13377098
Vindue Nc.bjerg Oplukke 1og15 16377043
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 16 12177047
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 18 17077046
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 7 17077034
Vinduer N.c. Bjerg Serie 2 12,387,96375322
Vinduer Nc.bjerg Serie 1. 12,387,96375321
Vinduesafdækning V 35 13569726
Vinduesafdækning Vision 22169725
Vinduesafdækning Vitesse 35 13569724
Vitesse 33 Cockpit Presenning 15879718
Vitesse 33 Vindues Afdækning 11769723
Volvo Foldepropel 15,29383528
Volvo Foldepropel Blade 18/13 30980554
Volvo Penta Blade 14x7 49578158
Volvo Penta Funktionsplade 3769531
vp Foldepropel 1,23881874
vp Foldepropel 74381873
vp Foldepropeller 24781872
Vugger til Rib Gummibåd 9679697
Wetus Vindue 14675348
Wichard Karabinhage/skødekrog 4682843
Winsch Andersen 46 55281757
Zink / Anode 1948280
Zink / Anode 3248282
Zink / Anode 1348287
Zink / Anode 1948283
Zinkanode til Aksel 680058

Back

 YachtDatabase Copyright © 2017 Disclaimer