YachtDatabase.com
Home
Advertisements
Yacht Database
Naval Architects
Owner's Contacts
Brokers / Dealers
Crew/Yacht list
Links
Engines
Weather

Sign On / Edit
Sign Off

Colophon
Webmaster
Contact us
Feedback
FAQ

Other Equipment For Sale


If you wish to advertise you can create an advertisement using the menu item Edit.
Currency:
Advertisement created within the last 7 days
Advertisement updated within the last 7 days

Equipment Price (GBP) Ref.
1 stk Dobbelt Træblok 2481400
1 Stk. Honda Lænse/vandpumpe 12083727
1 Stk. Minelampe Petroleum 3683735
1 Stk. QL Pantry Pumpe 3077370
1 Stk. Trawlerlampe 20" 10883733
1 Storskøde 6081399
1 Volvo Søvandspumpe Renoveret 12083570
12 v Horn B105 5383768
15" Fast Propel 14584640
2 Søventiler i Bronce 6060708
230v/750w Varme Legme 9082528
2a Ankerbeslag til Stævn 34475380
4 Stk. nye Kugleventiler 1881727
Afbryder 12v B17x 783964
Afspærringshaner m/m Messing 4583912
Akselkobling 24168761
Alle Bravo Drev Zinkanode 2764983
Alu Håndlister 2769502
Alu-rælingslister nye 11879715
Anker (cqr) 22959468
Anker CQR Plov 15 kg Kopi 9083883
Anker CQR Plov 25 lb Originalt 14283882
Anker Danforth 12 kg. 7279860
Anker Danforth 18kg Originalt 14283884
Anker Fortress Fx-23 29085037
Anker Plov 6kg Originalt Kobra 9083885
Ankerbrønds Luge to Delt 10869509
Ankerkaede 36284188
Ankerkasse til Agterpulpit 7284184
Ankerkæde 11483866
Ankerspil 27884532
Armlæns Støtter Rustfri 4682135
Autohelm Drive Unit E40 1,20780124
B 104 Horn 12 v. 9483766
B103 12 v. Horn 5083764
Badeplatform for Hækmont. 1,14959616
Badetrin til Agterspejl 1469539
Barbarossa Spil 2 Hastigheder 18181640
Bella Cockpit Sprayhood ny 24173221
Beslag Humminbird 455 HGH 684002
Blok 6968628
Blok Easy Super 3368629
Blokke fra HYE i Holland 18184214
Bom 5,0 m Aldrig Brugt 30283461
Bom Cover se Under Sejl 12,095,89969744
Bom fra Jolle 5469564
bom til Flipperjolle 6077309
Bom. 3,15 m 30284819
Bov Propel rør Vetus 150m/m 9579700
Brændstopfilter Yanmar 2155279
Bådoverdækning 14584259
Bådshage 2482201
Bådstativ 42383665
Bådstativ LP 1 42384333
Bådvogn 60485059
Bådvogn 48384909
Bådvogn er Solgt 1,08884859
Bøjler til Cockpit Telt 5869555
Cockpit Cover Nordan 27 HT 13379717
Cockpit Sprayhood Bella ny 33873220
CQR Anker 15759469
Di Blasi R7es, Edelstahl, NEU 2,33583433
Dobbelt Håndvask 11969486
Dørgreb Messing Vride 3975316
Dørgreb Messingring 2475317
Easy Dobbelt Frølår 3382833
Easy Svingarm med Konsol 6682827
El-toilet Jabsco Lite Flusch 36083888
Emhætte / Ventilationsslange 669537
Fald til fok Eller Storsejl 6085014
Fenderholder 682206
Fendersokker nye Hvide 770676
Foldepropel Volvo 17x13 33984882
Forskelligt Udstyr 682199
Forstag, 10,6 m 6084167
Forstagsfæste Nyt 5m/m Gods 2779817
Forstagswire 2482935
Gardiner Hvide LM Sæt. 5469535
Gasflaske blå Int. Campinggas 1584773
Gaskomfur 18184192
Generator 12V 140amp. Ny 27579777
Gori 3 Bladet Foldepropel ny 54482381
Gori Foldelropel 30283452
Gori Foldepropel 38773384
Gori Foldepropel 2 Bladet 20879470
Gumibælg Udstødning 3155118
Gumibælge TIL Styrekabel 1173625
Holder til Instrument E46 1284007
Holder til Instrument E48 1484008
Holder til Instrument. E29x 684009
Holder til Pullert/håndliste m 1283756
Horn 12v. B107 7083758
Håndlister Alu 4169504
Håndlister nye Teak 2179708
I:sy "drive N3.3" Mod. 17 2,34483436
I:sy "drive S8 RT" Mod. 17 2,43483437
I:sy "drive S8 ZR" Mod. 17 2,61483435
I:sy "drive S8" Mod. 17 2,34483438
Impeller / Tilbud 4355312
Instrument Holder Geonav E47 984006
Instrument Panel i Teak 9079698
Instrumentpanel 14583985
Isolator Radio Agterstag B117 11883748
Isolator Radio Agterstag B118 8383749
Jabsco Manuelt Toilet 4284293
John Mast 1,81477313
Kalesje 38784987
Kasselås 3083886
Kasselås Brass Rim 3983971
Kastelineholder 1053225
Kickenstrap Easy-kick 2 35075282
Kickenstrap til Rullebom 31484901
Kobber Kabel 70mm2 30283957
Koge Blus Oner Gas 11184887
Kraftig Horn 12 v. B106 5883761
Lampe Cabin Messing Stor 10283943
Lampe Cabin Rustfri Lille 8383945
Lampe Cabin Rustfri Mellem 9583944
Lampe Hella 1283969
Lampe Hella 1083980
Lampe Messing Alm. 4283946
Lampe Messing Opal 3683978
Lampe Mini Spotlight 3683979
Lewmar Fensterdichtung Bavaria 3681699
Lewmar Fensterscheibe Bav 36 6781705
Lewmar Portlight new Standard 9084149
LM 27 Glas til Styrhus (gummil 15279636
LM 28 alt Udstyr Sælges 083954
LM 33 Glas til Vinduer (til gu 12,095,89979638
LM 35 Glas til Vinduer(til gum 12,095,89979637
Luge Moonlight fra BSI 60280077
Lås Indbygning M/vrider B102 2783775
Lås LM Dør/låge/skabs Lås B100 5883774
Mast 11,80 m. M Bom 72584063
Mast 13,45 på dæk M/rullebom 6,28969552
Mast m Rulleforstag Radar Sejl 3,02382949
Mast ny 9,85m på dæk M/fald 1,63269553
Mast Solusalta Impala27 Albinc 96782882
Maste Reservedele nye 1,493,32079774
Mastekrave 75x45x15 4881339
Mastespor 2484244
Messing Anker (til Pynt) 4275329
Messing Koøje 9676550
Messing Koøje 9676549
Motorrumsisolation 10864923
Måringstov Plastbetrukket Nyt 7275336
Navigations Kompas 683465
Navigations Lampe 12v 4283966
Navigations Reol ny i Teak 1869506
Noa Vintertelt. 48385077
Ny Bella Cockpit Sprayhood 38773222
Nye Blade til Vinduesviskere 1083932
Nøgle LM Rå til Døre 983776
Nøgler til Nidelev Døre 1383777
Oliefyr 24184555
Oliefyr 4883994
Optimist Rorblad træ 3984886
Overtræk Plast Pæhængsmotor 1184873
Pejlekompas Silva 683467
Plexiglas Nedgangsluge 3369524
Plexiglas Nedgangsluge 2169527
Plexiglas Nedgangsluge 3369525
Presenning til Optimistjolle 5984874
Propel 16x16 30mm Venstre 7275550
Propel 3 Bladet 10 5/8 Pt12 10784884
Propel 3 Bladet 17x13 28m/m 11984880
Propel Volvo Penta 2 Bladet 11184885
Propel Volvo Penta BAG B5 RH 18484883
Propelblade Slæbegenerator 2283753
Rat Cover 9969856
Redningsflåde 36282708
Redningsflåde 2 år 84684967
Redningskrans M/lys Ikke ny 4279711
Redningskransholder 1353227
Redningsveste nye 2483810
Rigning Solus Alta, Impala27 1,39182961
Ror Leje. 75 mm 4884772
Ror med Aksel ny. GFP Vitesse 58075510
Ror til Berg Spidsgatter 38m2 18164176
Rorbeslag til LM Både 5084913
Rorbeslag til LM Både 3884912
Rorblad til LM 24 Motorsejler 48179806
Rorbøsning Ø 70 m/m 2179861
Rorstamme Kvadrant 3069538
Rorstamme med Rorblad Ny 58069549
Rulleforstag Profurl 70184988
Rullereb 2465159
Rustfri Stålbeslag 1879862
Rustfri Tank 4880657
Røstjernsbeslag på Plade 8m/m 1969541
Røstjernsbøjler 12m/m 1069542
Salonbord i Teak 5483863
Sejlpinde 1282204
Septer Blokke 6083834
Skrog Gennemføringer m/m 1883887
Skrueaksel i Rustfri Stål 2484316
Skrueaksel i Rustfri Stål 1284315
Skydeventil 2 Tom. Messing 4783972
Skylight Lewmar Flush Luge 18183855
Skylight Ny. Vitesse 33+35 V 58082134
Spil 4865158
Spilertageskinne M/vogn 11479707
Sprayhood Bella Cockpit ny 10873223
Sprayhood Bøjle, alu 9684168
Spritapparat 4266756
Startkontakt Yanmar 10277354
Startmotor Bosch 000131101 7870417
Stativ til Sejlbåd 36284294
Stævnbeslag til Vitesse 33/35 7077025
Svømmefødder Key West No.42-43 3083752
Tactical Lommelygte 6081748
Tank Diesel Bild 6. 13969488
Tank Diesel Bild. 5. 13969491
Tank Diesel Bild.4 13969492
Tank Vand Bild. 1. 17569487
Tank Vand Bild. 16. 13975289
Tank Vand Ell. Holdingtank 2783977
Tank Waste Gummi/plast 70 l 6069508
Teak Klap Plader til LM Borde 2270683
Telt til båd 96784610
Thermoføler Bukh 97gr. 5069799
Thermostat Yanmar 4759480
Thermostat Yanmar Ysb- 3659479
Toilet Jabsco M/twist’n Lock 11983889
Trevejs Ventiler 3/4 3182086
Træmast 7,5m 12080991
Tv Antenne til Salg 2483931
Vand Påfyldningsstuds 2773440
Vantskrue 1/2" Hasselfors 4884215
Vantskrue Mrk.os 12351315
Vantskruer 1/2 1176626
Vantskruer 1/4" 376624
Vantskruer Store Rustfri 7083746
Vantwire 3083018
Vaskafløb 2 Slags 1579863
Ventil Top 3 tom 1883751
Vindeks 1282373
Vindue N.c.bjerg Oplukke 13+14 15477042
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 17 15477035
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 3 14277037
Vindue Nc.bjerg Bild. 2 11877099
Vindue Nc.bjerg Bild. 5 14277097
Vindue Nc.bjerg Bild.19 13077098
Vindue Nc.bjerg Oplukke 1og15 15977043
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 16 11877047
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 18 16677046
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 7 16677034
Vinduer N.c. Bjerg Serie 2 12,095,89975322
Vinduer Nc.bjerg Serie 1. 12,095,89975321
Vinduesafdækning V 35 13169726
Vinduesafdækning Vision 21669725
Vinduesafdækning Vitesse 35 13169724
Vitesse 33 Vindues Afdækning 11469723
Vitesse 35 Cockpit Presenning 15479718
Volvo Penta .vandpumpe 18684268
Volvo Penta 3 Bladet Foldeprop 56883999
Volvo Penta Funktionsplade 3669531
Volvo Penta Gearkasse 12079888
Vugger til Rib Gummibåd 8379697
Webasto Airtop 2000 30285055
Wetus Vindue 11975348
Wichard Karabinhage/skødekrog 4582843
Windex No.10 1083747
Zink / Anode 1948283
Zink / Anode 3148282
Zink / Anode 1948280
Zink / Anode 1348287
Årer + Beslag til Påhængsmotor 4283930

Back

 YachtDatabase Copyright © 2018 Disclaimer