YachtDatabase.com
Home
Advertisements
Yacht Database
Naval Architects
Owner's Contacts
Brokers / Dealers
Crew/Yacht list
Links
Engines
Weather

Sign On / Edit
Sign Off

Colophon
Webmaster
Contact us
Feedback
FAQ

Other Equipment For Sale


If you wish to advertise you can create an advertisement using the menu item Edit.
Currency:
Advertisement created within the last 7 days
Advertisement updated within the last 7 days

Equipment Price (GBP) Ref.
1 Anker 1181689
1 stk Dobbelt Træblok 2381400
1 Stk. Honda Lænse/vandpumpe 11683727
1 Stk. Minelampe Petroleum 3583735
1 Stk. QL Pantry Pumpe 2977370
1 Stk. Trawlerlampe 20" 10583733
1 Storskøde 5881399
1 Volvo Søvandspumpe Renoveret 11683570
12 v Horn B105 5183768
15" Fast Propel 14084640
2 Søventiler i Bronce 5860708
230v/750w Varme Legme 8782528
2a Ankerbeslag til Stævn 33275380
4 Stk. nye Kugleventiler 1781727
Afbryder 12v B17x 783964
Afspærringshaner m/m Messing 4483912
Akselkobling 23268761
Alle Bravo Drev Zinkanode 2664983
Alu Håndlister 2669502
Alu-rælingslister nye 11479715
Andersen 46 44385164
Anker (cqr) 22159468
Anker CQR Plov 15 kg Kopi 8783883
Anker CQR Plov 25 lb Originalt 13783882
Anker Danforth 12 kg. 7079860
Anker Danforth 18kg Originalt 13783884
Anker Fortress Fx-23 28085037
Anker Plov 6kg Originalt Kobra 8783885
Ankerbrønds Luge to Delt 10569509
Ankerkaede 35084188
Ankerkasse til Agterpulpit 7084184
Ankerkæde 11083866
Ankerspil 26884532
Armlæns Støtter Rustfri 4482135
Autohelm Drive Unit E40 1,16480124
B 104 Horn 12 v. 9183766
B103 12 v. Horn 4983764
Badeplatform for Hækmont. 1,10859616
Badetrin til Agterspejl 1469539
Barbarossa Spil 2 Hastigheder 17581640
Bella Cockpit Sprayhood ny 23373221
Beslag Humminbird 455 HGH 584002
Blok 6668628
Blok Easy Super 3168629
Bom 5,0 m Aldrig Brugt 29183461
Bom Cover se Under Sejl 11,670,24169744
Bom fra Jolle 5269564
bom til Flipperjolle 5877309
Bom. 3,15 m 29184819
Bov Propel rør Vetus 150m/m 9279700
Brændstopfilter Yanmar 2155279
Bådoverdækning 14084259
Bådshage 2382201
Bådstativ 40883665
Bådstativ LP 1 35084333
Bådvogn 58385059
Bådvogn 46684909
Bådvogn er Solgt 1,05084859
Bøjler til Cockpit Telt 5669555
Cockpit Cover Nordan 27 HT 12879717
Cockpit Sprayhood Bella ny 32673220
CQR Anker 15159469
Di Blasi R7es, Edelstahl, NEU 2,25483433
Dobbelt Håndvask 11569486
Dobbelt Stålvask 2380053
Dørgreb Messing Vride 3875316
Dørgreb Messingring 2375317
Easy Dobbelt Frølår 3282833
Easy Svingarm med Konsol 6482827
Emhætte / Ventilationsslange 569537
Fald til fok Eller Storsejl 5885014
Fenderholder 582206
Fendersokker nye Hvide 770676
Foldepropel Volvo 17x13 32784882
Forskelligt Udstyr 582199
Forstag fra L29 M/vantskrue 2380050
Forstag, 10,6 m 5884167
Forstagsfæste Nyt 5m/m Gods 2679817
Forstagswire 2382935
Gardiner Hvide LM Sæt. 5269535
Gasflaske blå Int. Campinggas 1484773
Gaskomfur 17584192
Generator 12V 140amp. Ny 26679777
Gori 3 Bladet Foldepropel ny 52582381
Gori Foldelropel 29183452
Gori Foldepropel 37373384
Gumibælg Udstødning 3055118
Gumibælge TIL Styrekabel 1073625
Holder til Instrument E46 1184007
Holder til Instrument E48 1484008
Holder til Instrument. E29x 584009
Holder til Pullert/håndliste m 1183756
Horn 12v. B107 6783758
Håndlister Alu 3969504
Håndlister nye Teak 2179708
I:sy "drive N3.3" Mod. 17 2,26383436
I:sy "drive S8 RT" Mod. 17 2,35083437
I:sy "drive S8 ZR" Mod. 17 2,52483435
I:sy "drive S8" Mod. 17 2,26383438
Impeller / Tilbud 4255312
Instrument Holder Geonav E47 884006
Instrument Panel i Teak 8779698
Instrumentpanel 14083985
Isolator Radio Agterstag B117 11483748
Isolator Radio Agterstag B118 8083749
Jabsco Manuelt Toilet 4084293
Kalesje 37384987
Kasselås 2983886
Kasselås Brass Rim 3783971
Kastelineholder 953225
Kickenstrap Easy-kick 2 33875282
Kickenstrap til Rullebom 30384901
Kobber Kabel 70mm2 29183957
Koge Blus Oner Gas 10784887
Kraftig Horn 12 v. B106 5683761
Lampe Cabin Messing Stor 9983943
Lampe Cabin Rustfri Lille 8083945
Lampe Cabin Rustfri Mellem 9283944
Lampe Hella 1083980
Lampe Hella 1183969
Lampe Messing Alm. 4083946
Lampe Messing Opal 3583978
Lampe Mini Spotlight 3583979
Lewmar Fensterdichtung Bavaria 3481699
Lewmar Fensterscheibe Bav 36 6581705
Lewmar Portlight new Standard 8784149
LM 27 Glas til Styrhus (gummil 14779636
LM 28 alt Udstyr Sælges 083954
LM 33 Glas til Vinduer (til gu 11,670,24179638
LM 35 Glas til Vinduer(til gum 11,670,24179637
Luge Moonlight fra BSI 58180077
Lås Indbygning M/vrider B102 2683775
Lås LM Dør/låge/skabs Lås B100 5683774
Mast 11,80 m. M Bom 70084063
Mast 13,45 på dæk M/rullebom 6,06869552
Mast m Rulleforstag Radar Sejl 2,91782949
Mast ny 9,85m på dæk M/fald 1,57569553
Mast Solusalta Impala27 Albinc 93382882
Maste Reservedele nye 1,440,77079774
Mastespor 2384244
Messing Anker (til Pynt) 4075329
Messing Koøje 9376550
Messing Koøje 9376549
Motorrumsisolation 10564923
Måringstov Plastbetrukket Nyt 7075336
Navigations Kompas 583465
Navigations Lampe 12v 4083966
Navigations Reol ny i Teak 1769506
Ny Bella Cockpit Sprayhood 37373222
Nye Blade til Vinduesviskere 1083932
Nøgle LM Rå til Døre 983776
Nøgler til Nidelev Døre 1283777
Oliefyr 23384555
Oliefyr 4683994
Optimist Rorblad træ 3784886
Overtræk Plast Pæhængsmotor 1184873
Pejlekompas Silva 583467
Plexiglas Nedgangsluge 3269524
Plexiglas Nedgangsluge 3269525
Plexiglas Nedgangsluge 2169527
Presenning til Optimistjolle 5784874
Propel 16x16 30mm Venstre 7075550
Propel 3 Bladet 10 5/8 Pt12 10384884
Propel 3 Bladet 17x13 28m/m 11484880
Propel Volvo Penta 2 Bladet 10784885
Propel Volvo Penta BAG B5 RH 17784883
Propelblade Slæbegenerator 2183753
Rat Cover 9669856
Redningsflåde 35082708
Redningsflåde 2 år 81684967
Redningskrans M/lys Ikke ny 4079711
Redningskransholder 1253227
Redningsveste nye 2383810
Rigning Solus Alta, Impala27 1,34282961
Ror Leje. 75 mm 4684772
Ror med Aksel ny. GFP Vitesse 56075510
Ror til Berg Spidsgatter 38m2 17564176
Rorbeslag til LM Både 4984913
Rorbeslag til LM Både 3784912
Rorblad til LM 24 Motorsejler 46479806
Rorbøsning Ø 70 m/m 2179861
Rorstamme Kvadrant 2969538
Rorstamme med Rorblad Ny 56069549
Rullereb 2365159
Rustfri Stålbeslag 1779862
Rustfri Tank 4680657
Røstjernsbeslag på Plade 8m/m 1869541
Røstjernsbøjler 12m/m 1069542
Salonbord i Teak 5283863
Sejlpinde 1182204
Septer Blokke 5883834
Skrog Gennemføringer m/m 1783887
Skrueaksel i Rustfri Stål 1184315
Skrueaksel i Rustfri Stål 2384316
Skydeventil 2 Tom. Messing 4583972
Skylight Lewmar Flush Luge 16383855
Skylight Ny. Vitesse 33+35 V 56082134
Spil 4665158
Spilertageskinne M/vogn 11079707
Sprayhood Bella Cockpit ny 10573223
Sprayhood Bøjle, alu 9384168
Spritapparat 4066756
Startkontakt Yanmar 9977354
Startmotor Bosch 000131101 7570417
Stativ til Sejlbåd 35084294
Storsejls bom og Kikkenstrop 29185309
Stævnbeslag til Vitesse 33/35 6777025
Svømmefødder Key West No.42-43 2983752
Tactical Lommelygte 5881748
Tank Diesel Bild 6. 13469488
Tank Diesel Bild. 5. 13469491
Tank Diesel Bild.4 13469492
Tank Vand Bild. 1. 16969487
Tank Vand Bild. 16. 13475289
Tank Vand Ell. Holdingtank 2683977
Tank Waste Gummi/plast 70 l 5869508
Teak Klap Plader til LM Borde 2270683
Telt til båd 93384610
Thermoføler Bukh 97gr. 4969799
Thermostat Yanmar 4559480
Thermostat Yanmar Ysb- 3559479
Toilet Jabsco M/twist’n Lock 11583889
Toplanterne 3-farver+ankerlys 7085286
Trevejs Ventiler 3/4 1782086
Træmast 32685191
Træmast 7,5m 11680991
Træårer 2 Stk. M/manchetter 1180054
Tv Antenne til Salg 2383931
Vand Påfyldningsstuds 2673440
Vantskrue Hasselfors 4685166
Vantskrue Mrk.os 11851315
Vantskruer 1/2 1176626
Vantskruer 1/4" 276624
Vantskruer Store Rustfri 6783746
Vantwire 2983018
Vaskafløb 2 Slags 1579863
Ventil Top 3 tom 1783751
Vindue N.c.bjerg Oplukke 13+14 14977042
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 17 14977035
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 3 13777037
Vindue Nc.bjerg Bild. 2 11477099
Vindue Nc.bjerg Bild. 5 13777097
Vindue Nc.bjerg Bild.19 12677098
Vindue Nc.bjerg Oplukke 1og15 15477043
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 16 11477047
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 18 16177046
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 7 16177034
Vinduer N.c. Bjerg Serie 2 11,670,24175322
Vinduer Nc.bjerg Serie 1. 11,670,24175321
Vinduesafdækning V 35 12769726
Vinduesafdækning Vision 20869725
Vinduesafdækning Vitesse 35 12769724
Vitesse 33 Vindues Afdækning 11069723
Vitesse 35 Cockpit Presenning 14979718
Volvo Penta .vandpumpe 18084268
Volvo Penta 3 Bladet Foldeprop 54883999
Volvo Penta Funktionsplade 3569531
Volvo Penta Gearkasse 11679888
Vugger til Rib Gummibåd 8079697
Webasto Airtop 2000 29185055
Wetus Vindue 11575348
Wichard Karabinhage/skødekrog 4382843
Windex No.10 1083747
Zink / Anode 1848280
Zink / Anode 3048282
Zink / Anode 1848283
Zink / Anode 1248287
Årer + Beslag til Påhængsmotor 4083930

Back

 YachtDatabase Copyright © 2018 Disclaimer