YachtDatabase.com
Home
Advertisements
Yacht Database
Naval Architects
Owner's Contacts
Brokers / Dealers
Crew/Yacht list
Links
Engines
Weather

Sign On / Edit
Sign Off

Colophon
Webmaster
Contact us
Feedback
FAQ

Other Equipment For Sale


If you wish to advertise you can create an advertisement using the menu item Edit.
Currency:
Advertisement created within the last 7 days
Advertisement updated within the last 7 days

Equipment Price (GBP) Ref.
1 Anker 2381689
1 stk Dobbelt Træblok 2381400
1 Stk. Honda Lænse/vandpumpe 11883727
1 Stk. Minelampe Petroleum 3583735
1 Stk. QL Pantry Pumpe 2977370
1 Stk. Trawlerlampe 20" 10683733
1 Storskøde 5981399
1 Volvo Søvandspumpe Renoveret 11883570
12 v Horn B105 5283768
2 Søventiler i Bronce 5960708
230v/750w Varme Legme 8982528
2a Ankerbeslag til Stævn 33875380
38 Moonlight Luge fra BSI 59180077
4 Stk. nye Kugleventiler 1781727
Afbryder 12v B17x 783964
Afspærringshaner m/m Messing 4583912
Akselkobling 23668761
Alle Bravo Drev Zinkanode 2664983
Alu Håndlister 2769502
Alu-rælingslister nye 11679715
Andersen Spil nr 101 35683674
Andersen Spil nr. 101 23783704
Andersen Spil St46 1,78181802
Anker (cqr) 22559468
Anker CQR Plov 15 kg Kopi 8983883
Anker CQR Plov 25 lb Originalt 14083882
Anker Danforth 12 kg. 7179860
Anker Danforth 18kg Originalt 14083884
Anker Letvægt Fortress FX 16 16481615
Anker Plov 6kg Originalt Kobra 8983885
Ankerbrønds Luge to Delt 10669509
Ankerkaede 35684188
Ankerkasse til Agterpulpit 7184184
Ankerkæde 11283866
Ankerspil 27384532
Antenneholder 3583426
Aries Vindror 1,90084537
Armlæns Støtter Rustfri 4582135
Autohelm Drive Unit E40 1,18580124
B 104 Horn 12 v. 9283766
B103 12 v. Horn 4983764
Badeplatform for Hækmont. 1,12859616
Badestige 2982797
Badetrin til Agterspejl 1469539
Barbarossa Spil 2 Hastigheder 17881640
Bella Cockpit Sprayhood ny 23773221
Beslag Humminbird 455 HGH 584002
Blok 6768628
Blok Easy Super 3268629
Blokke fra HYE i Holland 17884214
Bom 5,0 m Aldrig Brugt 29683461
Bom Cover se Under Sejl 11,877,34369744
Bom fra Jolle 5369564
Bom Ny Kraftig 29669562
bom til Flipperjolle 5977309
Bov Propel rør Vetus 150m/m 9379700
Brændstopfilter Yanmar 2155279
Bådhynder 077778
Bådoverdækning 14284259
Bådshage 2382201
Bådstativ 9582780
Bådstativ 41583665
Bådstativ 29684386
Bådstativ Galvaniseret. 53484112
Bådstativ LP 1 41584333
Bådstøtter 11284432
Bådstøtter 4 Stk 14284065
Bådtrailer 1900 kg til l 23 1,18783905
Bådtrailer Scandic 14-fods 74772592
Bådtrailer Scandic 15-fods 83072593
Bådtrailer Scandic 18-fods 1,95972594
Bådtrailer Selandia P900 1,78164951
Bådtrailer, Variant 3500 kg. 4,73982710
Bådvogn 47581768
Bøjler til Cockpit Telt 5769555
Cockpit Cover Nordan 27 HT 13079717
Cockpit Sprayhood Bella ny 33273220
CQR Anker 15459469
Danforth Ankre 2 stk 3583440
Di Blasi R7es, Edelstahl, NEU 2,28983433
Dieseltank - Rustfri 5983916
Dobbelt Håndvask 11769486
Dobbelt Stålvask 3580053
Dørgreb Messing Vride 3975316
Dørgreb Messingring 2375317
Easy Dobbelt Frølår 3282833
Easy Svingarm med Konsol 6582827
El-toilet Jabsco Lite Flusch 35383888
Emhætte / Ventilationsslange 569537
Fenderholder 582206
Fendersokker nye Hvide 770676
Foldeanker 582714
Fordelerblokke m. 6 Skiver. 9584253
Forskelligt Udstyr 582199
Forstag fra L29 M/vantskrue 4780050
Forstag, 10,6 m 5984167
Forstagsfæste Nyt 5m/m Gods 2779817
Forstagswire 2382935
Furlex 100s 65383740
Furuno Bøjle E49 2284005
Galvaniseret Motorbådsstativ 48684433
Gardiner Hvide LM Sæt. 5369535
Gaskomfur 17884192
Generator 12V 140amp. Ny 27079777
Generator Valeo 18375250
Gori 2 Bladet Foldepropel 9570523
Gori 3 Bladet Foldepropel ny 53482381
Gori Foldelropel 29683452
Gori Foldepropel 38073384
Gori Foldepropel 2 Bladet 20479470
Gumibælg Udstødning 3055118
Gumibælge TIL Styrekabel 1073625
Helt ny Firebladet Skrue 41583192
Helt nye Sejlerbukser 2072753
Holder til Instrument E46 1184007
Holder til Instrument E48 1484008
Holder til Instrument. E29x 584009
Holder til Pullert/håndliste m 1183756
Horn 12v. B107 6883758
Håndlister Alu 4069504
Håndlister nye Teak 2179708
I:sy "drive N3.3" Mod. 17 2,29883436
I:sy "drive S8 RT" Mod. 17 2,38683437
I:sy "drive S8 ZR" Mod. 17 2,56383435
I:sy "drive S8" Mod. 17 2,29883438
Impeller / Tilbud 4255312
Instrument Holder Geonav E47 884006
Instrument Panel i Teak 8979698
Instrumentpanel 14283985
Isolator Radio Agterstag B117 11683748
Isolator Radio Agterstag B118 8183749
Jabsco Manuelt Toilet 4184293
John Mast 1,78177313
Kasselås 2983886
Kasselås Brass Rim 3883971
Kastelineholder 1053225
Kickenstrap Easy-kick 2 34475282
Kickenstrap John Mast 2,30m 27375283
Kobber Kabel 70mm2 29683957
Kompas 8980681
Kompas Silva 70un Pejlekompas 4784260
Korsør 2 Bladet Foldepropel 17870525
Kraftig Horn 12 v. B106 5783761
Lampe Cabin Messing Stor 10083943
Lampe Cabin Rustfri Lille 8183945
Lampe Cabin Rustfri Mellem 9383944
Lampe Hella 1183969
Lampe Hella 1083980
Lampe Messing Alm. 4183946
Lampe Messing Opal 3583978
Lampe Mini Spotlight 3583979
Lewmar 16 Chrome 26182464
Lewmar Fensterdichtung Bavaria 3581699
Lewmar Fensterscheibe Bav 36 7081705
Lewmar Portlight new Standard 8984149
Lewmar Spil 25 2 Sped 10684130
Lewmar Spil 40 2 Sped 11884182
Lewmar Spil St16 45184462
LM 27 Glas til Styrhus (gummil 14979636
LM 28 alt Udstyr Sælges 083954
LM 33 Glas til Vinduer (til gu 11,877,34379638
LM 35 Glas til Vinduer(til gum 11,877,34379637
Luge 2984545
Lås Indbygning M/vrider B102 2683775
Lås LM Dør/låge/skabs Lås B100 5783774
M-anker, Rustfri Stål 10 kg 14883541
Marinetoilet 4782457
Mast 11,80 m. M Bom 71284063
Mast 13,45 på dæk M/rullebom 6,17669552
Mast m Rulleforstag Radar Sejl 2,96982949
Mast ny 9,85m på dæk M/fald 1,60369553
Mast Solusalta Impala27 Albinc 95082882
Maste Reservedele nye 1,466,33879774
Mastekrave 75x45x15 4781339
Mastespor 2384244
Meisner Spil 18 14282861
Messing Anker (til Pynt) 4175329
Messing Koøje 9576550
Messing Koøje 9576549
Motorrumsisolation 10664923
Musto. Buks. Evolution. 7182664
Måringstov Plastbetrukket Nyt 7175336
Navigations Kompas 583465
Navigations Lampe 12v 4183966
Navigations Reol ny i Teak 1769506
Ny Bella Cockpit Sprayhood 38073222
Nye Blade til Vinduesviskere 1083932
Nøgle LM Rå til Døre 983776
Nøgler til Nidelev Døre 1383777
Oliefyr 23784555
Oliefyr 4783994
Ophalervogn T800kg 53365957
Pejlekompas Silva 583467
Petroleumskomfur 7184540
Pladeanker 582713
Plexiglas Nedgangsluge 3369525
Plexiglas Nedgangsluge 3369524
Plexiglas Nedgangsluge 2169527
Propel 16x16 30mm Venstre 7175550
Propelblade Slæbegenerator 2183753
Prowell Propel 83181964
Rat Cover 9769856
Redningsflåde 17884021
Redningsflåde 35682708
Redningskrans M/lys Ikke ny 4179711
Redningskransholder 1353227
Redningsveste nye 2383810
Rigning Solus Alta, Impala27 1,36582961
Ror med Aksel ny. GFP Vitesse 57075510
Ror til Berg Spidsgatter 38m2 17864176
Rorblad til LM 24 Motorsejler 47279806
Rorbøsning Ø 70 m/m 2179861
Rorstamme Kvadrant 2969538
Rorstamme med Rorblad Ny 57069549
Rullereb 2365159
Rustfri Stålbeslag 1779862
Rustfri Tank 4780657
Rutgerson Portlight 14477206
Røstjernsbeslag på Plade 8m/m 1969541
Røstjernsbøjler 12m/m 1069542
Salonbord i Teak 5383863
Sejlpinde 1182204
Septer Blokke 5983834
Septer m. Fod 11884269
Skrog Gennemføringer m/m 1783887
Skrueaksel i Rustfri Stål 1184315
Skrueaksel i Rustfri Stål 2384316
Skydeventil 2 Tom. Messing 4683972
Skylight Lewmar Flush Luge 11883855
Skylight Ny. Vitesse 33+35 V 57082134
Spil 4765158
Spilertageskinne M/vogn 11279707
Sprayhood 35673563
Sprayhood Bella Cockpit ny 10673223
Sprayhood Bøjle, alu 9584168
Spritapparat 4166756
Startkontakt Yanmar 10077354
Startmotor Bosch 000131101 7770417
Startmotor til Volvo Penta 5984328
Stativ til Sejlbåd 35684294
Stævnbeslag til Vitesse 33/35 6877025
Stævnplatform 45184533
Svømmefødder Key West No.42-43 2983752
Tactical Lommelygte 5981748
Tank Diesel Bild 6. 13669488
Tank Diesel Bild. 5. 13669491
Tank Diesel Bild.4 13669492
Tank Vand Bild. 1. 17269487
Tank Vand Bild. 16. 13675289
Tank Vand Ell. Holdingtank 2683977
Tank Waste Gummi/plast 70 l 5969508
Teak Klap Plader til LM Borde 2270683
Thermoføler Bukh 97gr. 4969799
Thermostat Yanmar 4659480
Thermostat Yanmar Ysb- 3559479
Togglers, 2 Stk. 1482556
Toilet 4181915
Toilet Jabsco M/twist’n Lock 11783889
Trevejs Ventiler 3/4 3082086
Træmast 7,5m 11880991
Træårer 2 Stk. M/manchetter 2380054
Tv Antenne til Salg 2383931
Vand Påfyldningsstuds 2673440
Vantskrue 1/2" Hasselfors 4784215
Vantskrue Mrk.os 12051315
Vantskruer 1/2 1176626
Vantskruer 1/4" 276624
Vantskruer Store Rustfri 6883746
Vantwire 2983018
Varntvandsbeholder 7182454
Vaskafløb 2 Slags 1579863
Ventil Top 3 tom 1783751
Vetus Bovpropel 35683955
Vindeks 1182373
Vindror, "the Hebridean" 35682591
Vindue N.c.bjerg Oplukke 13+14 15277042
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 17 15277035
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 3 14077037
Vindue Nc.bjerg Bild. 2 11677099
Vindue Nc.bjerg Bild. 5 14077097
Vindue Nc.bjerg Bild.19 12877098
Vindue Nc.bjerg Oplukke 1og15 15677043
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 16 11677047
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 18 16377046
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 7 16377034
Vinduer N.c. Bjerg Serie 2 11,877,34375322
Vinduer Nc.bjerg Serie 1. 11,877,34375321
Vinduesafdækning V 35 12969726
Vinduesafdækning Vision 21269725
Vinduesafdækning Vitesse 35 12969724
Vitesse 33 Cockpit Presenning 15279718
Vitesse 33 Vindues Afdækning 11269723
Volvo Penta .vandpumpe 18384268
Volvo Penta 3 Bladet Foldeprop 55883999
Volvo Penta Blade 14x7 47578158
Volvo Penta Funktionsplade 3569531
Volvo Penta Gearkasse 11879888
Vugger til Rib Gummibåd 8179697
Wetus Vindue 11775348
Wichard Karabinhage/skødekrog 4482843
Windex No.10 1083747
Zink / Anode 3148282
Zink / Anode 1248287
Zink / Anode 1848283
Zink / Anode 1948280
Zinkanode til Aksel 580058
Årer + Beslag til Påhængsmotor 4183930

Back

 YachtDatabase Copyright © 2018 Disclaimer