YachtDatabase.com
Home
Advertisements
Yacht Database
Naval Architects
Owner's Contacts
Brokers / Dealers
Crew/Yacht list
Links
Engines
Weather

Sign On / Edit
Sign Off

Colophon
Webmaster
Contact us
Feedback
FAQ

Other Equipment For Sale


If you wish to advertise you can create an advertisement using the menu item Edit.
Currency:
Advertisement created within the last 7 days
Advertisement updated within the last 7 days

Equipment Price (GBP) Ref.
1 Anker 2381689
1 stk Dobbelt Træblok 2381400
1 Stk. Honda Lænse/vandpumpe 11883727
1 Stk. Minelampe Petroleum 3583735
1 Stk. QL Pantry Pumpe 2977370
1 Stk. Trawlerlampe 20" 10683733
1 Storskøde 5981399
1 Volvo Søvandspumpe Renoveret 11883570
2 Søventiler i Bronce 5960708
230v/750w Varme Legme 8982528
2a Ankerbeslag til Stævn 42775380
38 Moonlight Luge fra BSI 68880077
4 Stk. nye Kugleventiler 1781727
Agter Pulpit 50 cm. høj 10681445
Akselkobling 23668761
Alle Bravo Drev Zinkanode 2664983
Alu Håndlister 2769502
Alu-rælingslister nye 11679715
Andersen Spil nr. 101 29683704
Andersen Spil St46 1,78181802
Anker (cqr) 22559468
Anker Danforth 12 kg. 8679860
Anker Letvægt Fortress FX 16 16481615
Anker Rustfrit 44583334
Anker, 25 lbs Manson Supreme 17883738
Anker, Danforth Rustfri Stål 13082419
Ankerbrønds Luge to Delt 10669509
Ankerophæng til Danforth Anker 3479807
Antenneholder 3583426
Armlæns Støtter Rustfri 4582135
Autoprop Foldepropel 1,00982428
Badeplatform for Hækmont. 1,12859616
Badestige 2982797
Badetrin til Agterspejl 2169539
Barbarossa Spil 2 Hastigheder 17881640
Bella Cockpit Sprayhood ny 10673223
Bella Cockpit Sprayhood ny 33273221
Bella Cockpit Sprayhood ny 38073220
Bella Cockpit Sprayhood ny 42773222
Blok 6768628
Blok Easy Super 3268629
Bom 5,0 m Aldrig Brugt 29683461
Bom Cover se Under Sejl 11,877,34369744
Bom fra Jolle 5869564
Bom Ny Kraftig 34469562
Bov Propel rør Vetus 150m/m 9379700
Brændstopfilter Yanmar 2155279
Bådhynder 077778
Bådshage 2382201
Bådsmandsstol Ny 5379788
Bådstativ 41583665
Bådstativ 9582780
Bådtrailer Scandic 14-fods 74772592
Bådtrailer Scandic 15-fods 83072593
Bådtrailer Scandic 18-fods 1,95972594
Bådtrailer Selandia P900 1,78164951
Bådtrailer, Variant 3500 kg. 4,73982710
Bådvogn 47581768
Bøjler til Cockpit Telt 5769555
Cockpit Cover Nordan 27 HT 13079717
CQR Anker 15459469
Danforth Ankre 2 stk 3583440
Di Blasi R7es, Edelstahl, NEU 2,28983433
Dobbelt Håndvask 21969486
Dobbelt Stålvask 3580053
Dørgreb Messing Vride 3975316
Dørgreb Messingring 2375317
E 40 Autohelm Drive Unit 1,28280124
Easy Dobbelt Frølår 3282833
Easy Svingarm med Konsol 6582827
Easylock Racing Spilaflastere 5983806
Emhætte / Ventilationsslange 1069537
Fenderholder 582206
Fendersokker nye Hvide 770676
Foldeanker 582714
Foldepropel 45183514
Forskelligt Udstyr 582199
Forstag fra L29 M/vantskrue 4780050
Forstagsfæste Nyt 5m/m Gods 2779817
Forstagswire 2982934
Forstagswire 2382935
Furlex 100s Rulleforstag 71283740
Gardiner Hvide 1 Sæt. 5869535
Generator 12V 140amp. Ny 29479777
Generator Valeo 18375250
Gori 2 Bladet Foldepropel 9570523
Gori 3 Bladet Foldepropel ny 83182381
Gori Foldelropel 29683452
Gori Foldepropel 47573384
Gori Foldepropel 2 Bladet 22479470
Great Dane 28 Hynder 11883689
Gumibælg Udstødning 3055118
Gumibælge TIL Styrekabel 1073625
Helt ny Firebladet Skrue 41583192
Helt nye Sejlerbukser 2072753
Holder til Håndliste-klampe m/ 1483756
Horn 12 v B105 5283768
Horn 12 v. B103 4983764
Horn 12 v. B104 9283766
Horn 12 v. B106 5783761
Horn 12v. B107 6883758
Håndlister Alu 4069504
Håndlister nye Teak 2179708
Håndlænsepumpe 5376548
I:sy "drive N3.3" Mod. 17 2,29883436
I:sy "drive S8 RT" Mod. 17 2,38683437
I:sy "drive S8 ZR" Mod. 17 2,56383435
I:sy "drive S8" Mod. 17 2,29883438
Impeller / Tilbud 4255312
Instr.panel i Teak 8979698
Isolator Radio Agterstag B117 11683748
Isolator Radio Agterstag B118 8683749
John Mast 1,78177313
Kastelineholder 1053225
Kickenstrap Easy-kick 2 34475282
Kickenstrap John Mast 2,30m 27375283
Kompas 11880681
Korsør 2 Bladet Foldepropel 17870525
Lewmar 16 Chrome 26182464
Lewmar Fensterdichtung Bavaria 3581699
Lewmar Fensterscheibe Bav 36 7081705
Lewmar Spilaflastere 4183805
LM 27 Glas til Styrhus (gummil 14879636
LM 33 Glas til Vinduer (til gu 11,877,34379638
LM 35 Glas til Vinduer(til gum 11,877,34379637
Lås Indbygning M/vrider B102 2683775
Lås LM Dør/låge/skabs Lås B100 5783774
M-anker, Rustfri Stål 10 kg 14883541
Marine Generator 1,90082150
Marinetoilet 4782457
Mast 13,45 på dæk M/rullebom 6,20569552
Mast m Rulleforstag Radar Sejl 2,96982949
Mast ny 9,85m på dæk M/fald 1,72269553
Mast Solusalta Impala27 Albinc 95082882
Maste Reservedele nye 1179774
Mastekrave 75x45x15 4781339
Meisner Spil 18 14282861
Messing Anker (til Pynt) 4175329
Messing Koøje 9576549
Messing Koøje 9576550
Motorrumsisolation 10664923
Musto. Buks. Evolution. 7182664
Måringstov Plastbetrukket 8075336
Navigations Kompas 583465
Navigations Reol ny i Teak 1769506
Nøgle LM Rå til Døre 983776
Nøgler til LM Både B101 983778
Nøgler til Nidelev Døre 1383777
Ophalervogn T800kg 53365957
Pejlekompas Silva 583467
Pladeanker 582713
Plexiglas Nedgangsluge 3369524
Plexiglas Nedgangsluge 2169527
Plexiglas Nedgangsluge 3369525
Plovanker 20 kg 1182057
Propel Blade Slæbegenerator 2183753
Prowell Propel 83181964
Rat Cover 10069856
Redningsflåde 35682708
Redningskrans M/lys Ikke ny 4579711
Redningskransholder 1353227
Redningsveste nye 2383810
Rigning Solus Alta, Impala27 1,36582961
Ror med Aksel ny. GFP Vitesse 57075510
Ror til Berg Spidsgatter 38m2 17864176
Rorblad til LM 24 Motorsejler 47279806
Rorbøsning Ø 70 m/m 2179861
Rorstamme Kvadrant 2969538
Rorstamme med Rorblad Ny 57069549
Rulleforstag Facnor 68869754
Rullereb 2365159
Rustfri Stålbeslag 1779862
Rustfri Tank 4780657
Rutgerson Portlight 14477206
Røstjernsbeslag på Plade 8m/m 1969541
Røstjernsbøjler 12m/m 1069542
Sejlpinde 1182204
Skibsrat 21982429
Skylight Ny. Vitesse 35 Vision 27382134
Spil 4765158
Spilerstangholder 3553210
Spilertage Skinne M/vogn 11279707
Sprayhood 35673563
Spritapparat 4166756
Startkontakt Yanmar 10077354
Startmotor Bosch 000131101 7770417
Stævnbeslag til Vitesse 33/35 6877025
Svømmefødder Key West No.42-43 2983752
Tactical Lommelygte 5981748
Tank Diesel Bild 6. 13669488
Tank Diesel Bild. 5. 13669491
Tank Diesel Bild.4 13669492
Tank Vand Bild. 1. 17269487
Tank Vand Bild. 16. 13675289
Tank Waste Gummi/plast 70 l 5969508
Teak Klap Plader til LM Borde 2270683
Thermoføler Bukh 97gr. 4969799
Thermostat Yanmar 4659480
Thermostat Yanmar Ysb- 3559479
Togglers, 2 Stk. 1482556
Toilet 4181915
Tov 18 m/m 3569533
Trevejs Ventiler 3/4 3082086
Træmast 7,5m 11880991
Træårer 2 Stk. M/manchetter 2380054
Vand Påfyldningsstuds 2673440
Vantskrue Mrk.os 12051315
Vantskruer 1/2 1176626
Vantskruer 1/4" 276624
Vantskruer Store Rustfri 6883746
Vantwire 2983018
Varntvandsbeholder 7182454
Vaskafløb 2 Slags 1579863
Ventil Top 3 tom 1783751
Vindeks 1182373
Vindror, "the Hebridean" 35682591
Vindue N.c.bjerg Oplukke 13+14 15277042
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 17 15277035
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 3 14077037
Vindue Nc.bjerg Bild. 2 11677099
Vindue Nc.bjerg Bild. 5 14077097
Vindue Nc.bjerg Bild.19 12877098
Vindue Nc.bjerg Oplukke 1og15 15677043
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 16 11677047
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 18 16377046
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 7 16377034
Vinduer N.c. Bjerg Serie 2 11,877,34375322
Vinduer Nc.bjerg Serie 1. 11,877,34375321
Vinduesafdækning V 35 12969726
Vinduesafdækning Vision 21269725
Vinduesafdækning Vitesse 35 12969724
Vitesse 33 Cockpit Presenning 15279718
Vitesse 33 Vindues Afdækning 11269723
Volvo Penta Blade 14x7 47578158
Volvo Penta Funktionsplade 3569531
Vugger til Rib Gummibåd 9279697
Wetus Vindue 14075348
Wichard Karabinhage/skødekrog 4482843
Windex No.10 1683747
Zink / Anode 1848283
Zink / Anode 1948280
Zink / Anode 3148282
Zink / Anode 1248287
Zinkanode til Aksel 580058

Back

 YachtDatabase Copyright © 2018 Disclaimer