YachtDatabase.com

Other Equipment For Sale


If you wish to advertise you can create an advertisement using the menu item Edit.
Currency:
Advertisement created within the last 7 days
Advertisement updated within the last 7 days

Equipment Price (GBP) Ref.
1 Stk. 6 x 10 m. Presenning. 12088746
1 Stk. Hella Agter Lanterne 1888959
1 Stk. QL Pantry Pumpe 2477370
1 Stk. Storskøde 5181399
1 sæt Bådstativ Bredde Øger. 9689066
1,8 Meter Lange nye Årer 3089065
11/2" Søventil Rustfri muf muf 3088452
1stævnrørsleje / Pakdåse 30 mm 12088958
2 nye Kabine Lamper 3689073
2 Stk. Dæksbeslag Sælges. 7288963
2 Stk. Løftestropper 12089064
2 Stk. nye Hella Hovedafbryder 1285435
2 Stk. Søventiler i Bronce 5760708
2" Sø Ventil Rustfri Aisi 316 4588634
2a Ankerbeslag til Stævn 34275380
3 Bladet Propel Blade Volvo p 78089035
4 Stk. nye Kugleventiler 1881727
5 kw Dieselfyr 14489020
Afbryder 12v B17x 783964
Afspærringshaner m/m Messing 4583912
Akselkobling 23968761
Alu Håndlister 2769502
Alu-rælingslister nye 9379715
Andersen Winches 46 42088584
Anker Bruce 15 kg, Originalt 12088758
Anker CQR Plov 15 kg Kopi 8483883
Anker CQR Plov 25 lb Originalt 12083882
Anker Danforth 12 kg. 6679860
Anker Danforth 18kg Originalt 12083884
Anker Plov 6kg Originalt Kobra 8483885
Anker tov med bly 50 m 14 mm 4888134
Ankerbrønds Luge to Delt 10869509
Armlæns Støtter Rustfri 4682135
Autohelm / Raymarine Instrumen 6089095
Autohelm Drive Unit E40 1,06680124
B 104 Horn 12 v. 9383766
B103 12 v. Horn 5083764
Bade Stige 4288830
Bade Stige 4288831
Badetrin til Agterspejl 1469539
Bella Cockpit Sprayhood ny 22573221
Beslag Humminbird 455 HGH 684002
Blok 6868628
Blok Easy Super 3268629
Blokke + Div. A37 - 43 1,482,07585523
Blokke Div. Easy A29-36 1,482,07585522
Blokke E Barton Standup A13-20 1,482,07585359
Blokke Easy Check A1-6 1,482,07585357
Blokke Easy Div. A21-28 1,482,07585518
Blokke Easy Stand Up A7-12 1,482,07585358
Blokke Forskellige A54-59 1,482,07585526
Blokke OH Forskellige A44-52 148,20785524
Bom Cover se Under Sejl 12,004,81369744
Bom fra Jolle 4869564
Bompresenning 2488975
Bompresing 18089009
Bov Propel rør Vetus 150m/m 9479700
Brændstoffilter 1588565
Brændstoffilter -10 Icron 4786024
Brændstopfilter Yanmar 2155279
Bundm.international Veridian 3985353
Bundmaling Hempel Basic Green 2385341
Bundmaling Hempel Black 2385346
Bundmaling Hempel Copper 4285347
Bundmaling Hempel Dark Blue 2685351
Bundmaling Hempel Dove White 3585352
Bundmaling Hempel Red/brown 2385343
Bundmaling Hempel Trueblue 2385344
Bundmaling International Rød 2385354
Bundmaling Jotun Blå 2185355
Bådsmandsstol 6088973
Bøjler til Cockpit Telt 5769555
Cockpit Cover Nordan 27 HT 13279717
Cockpit Sprayhood Bella ny 33673220
Div Instrum. Lant. Beslag. m/m 1,482,07585517
Div. Mot. Udstødn. Dele m/m 1,482,07585513
Div. til Påhængsmotor+el Stik 1,482,07585512
Diverse Beslag Sælges 3088964
Dobbelt Håndvask 11869486
Drivanker 988587
Dørgreb Messing Vride 3975316
Dørgreb Messingring 2475317
Emhætte / Ventilationsslange 669537
Ende stk til Alu List 2488377
Extide Batteri ER 550 115ah 6088712
Fendersokker nye Hvide 770676
Foldepropel 19287924
Foldepropel Gori 34873384
Forstag 30089102
Forstagsfæste Nyt 5m/m Gods 2779817
Fortøjningsfjedre 7289081
Gaffel 18088443
Gardiner Hvide LM Sæt. 5469535
Gas Kogeapparat 12088824
Genua Slædeer 1288507
Genua Slædeer m Blok 1888508
Gumibælge TIL Styrekabel 1073625
Gybe Buster 1500 Newton 18088703
Holder til Instrument E46 1284007
Holder til Instrument E48 1484008
Holder til Instrument. E29x 684009
Holder til Pullert/håndliste m 1283756
Holding Tank 4585531
Horn 12v. B107 6983758
HR Orig. Bovspryd T/genakker 18088701
Håndlister Alu 4069504
Håndpejlekompas 10285569
Impeller / Tilbud 4355312
Instrument Holder Geonav E47 984006
Instrument Panel i Teak 9079698
Isolator Radio Agterstag B117 11783748
Isolator Radio Agterstag B118 8283749
J-prop Propel 72088012
Kabel Styring Ultraflex 7288631
Kasselås 3083886
Kasselås Brass Rim 3983971
Kastelineholder 1053225
Kickenstrap Easy-kick 2 34875282
Kickenstrap til Rullebom 31284901
Koge Blus Oner Gas 11184887
Komfur med ovn 72088939
Kompas Navigation 1283465
Kraftig Horn 12 v. B106 5783761
Lampe Cabin Messing Stor 10283943
Lampe Cabin Rustfri Mellem 9483944
Lampe Hella 1283969
Lampe Hella 1083980
Lampe Mini Spotlight 3683979
LED Pære 3 Farvet 1888063
Lewmaar Spil 12089090
Lille Anker 688588
LM 27 Glas til Styrhus (gummil 15179636
LM 30+32 Kogeblus M/vask 26485372
LM 33 Glas til Vinduer (til gu 12,004,81379638
LM 35 Glas til Vinduer(til gum 12,004,81379637
Luge Moonlight fra BSI 58880077
Lugegarage til Luffe 37 12088937
Lås Indbygning M/vrider B102 2783775
Lås LM Dør/låge/skabs Lås B100 5883774
Lænse Pump Henderson 6088373
Marine Shampoo Under 1/2 Pris 985528
Mast 13,45 på dæk med Rullebom 5,76269552
Mast ny 9,85m på dæk M/fald 1,62069553
Maste Reservedele nye 1,482,07579774
Messing Anker (til Pynt) 4275329
Messing Koøje 230m/m 16285527
Måringstov Plastbetrukket Nyt 7275336
Najad 343 Tæpper t Kahyt 6088429
Najad 343, Windbreaker 4888430
Navigations Lampe 12v 4283966
Navigations Reol ny i Teak 1869506
Ny Bella Cockpit Sprayhood 38473222
Ny Flojet Marine Pumpe Sælges 9688960
Nøgle LM Rå til Døre 983776
Nøgler til Nidelev Døre 1383777
Optimist Rorblad træ 3984886
Optimistjolle Pressening 5984874
Optimus Brændstof Luftrør 687667
Overtræk Plast Pæhængsmotor 1184873
Plexiglas Nedgangsluge 3369524
Plexiglas Nedgangsluge 2169527
Plexiglas Nedgangsluge 3369525
Power Handle Spilhåndtag 11785509
Propel 3 Bladet 10 5/8 Pt12 10684884
Propel 3 Bladet 17x13 28m/m 11884880
Propel Volvo Penta 2 Bladet 11084885
Propel Volvo Penta BAG B5 RH 18284883
Propel, 2 Bladet Bronce 3672188
Propelblade Slæbegenerator 2283753
Propeller Forsk dim B210-215 1,482,07585529
Radar Mast Rustfri 60088559
Rat 14489080
Rat Cover 9969856
Redningsflåde Stativ 9688685
Redningskrans M/lys Ikke ny 4279711
Redningskransholder 1353227
Regatta Kaffekop Service 3086023
Rekyl Start Påhængsmotor 4285510
Ror med Aksel ny. GFP Vitesse 57675510
Rorbeslag til LM Både 3884912
Rorbeslag til LM Både 5084913
Rorbøsning Ø 70 m/m 2179861
Rorstamme Kvadrant 3069538
Rorstamme med Rorblad Ny 57669549
Rullereb 2465159
Rustfri Stålbeslag 1879862
Røstjernsbeslag på Plade 8m/m 1969541
Røstjernsbøjler 12m/m 1069542
Salings Horn 6088832
Sejlercykler 14489004
Sejlercykler 14489005
Selden Mast Sweden Yachts 41 79488155
Septer Føder 1288376
Septer m. Føder 8 stk 14488374
Sikkerhedssele 2788742
Skrog Gennemføringer m/m 1883887
Skydeventil 2 Tom. Messing 4683972
Skødespil Andersen ST 12 72088624
Solcelle 160 W 12 v 6087792
Spil 4865158
Spilertageskinne M/vogn 11479707
Sprayhood Bella Cockpit ny 10873223
Spritapparat 3066756
Startkontakt Yanmar 14277354
Storsejls bom 24085309
Styrekabel Med Styreboks 6089091
Styrestolskonsol, Justerbar 9689040
Stævnbeslag til Vitesse 33/35 6977025
Stævnfender 2488971
Stævnrørsleje 2188444
Stævnsrørspakdåse/blackjack 3088608
Svømmefødder Key West No.42-43 2783752
Søventil Rustfri 11/2 3088537
Tank Diesel Bild 6. 13869488
Tank Diesel Bild. 5. 13869491
Tank Diesel Bild.4 13869492
Tank Vand Bild. 1. 17469487
Tank Vand Bild. 16. 13875289
Tank Vand Ell. Holdingtank 2783977
Tank Waste Gummi/plast 70 l 6069508
Thermoføler Bukh 97gr. 5069799
Thermostat Yanmar 3659480
Thermostat Yanmar Ysb- 3659479
Toilet Jabsco M/twist’n Lock 11883889
Vand Påfyldningsstuds 2773440
Vand- og Diesel Stålbeholdere 18086933
Vandpumpe 9688504
Vantskruer 1/4 176624
Vantskruer 3 Styk 688577
Vantskruer Store Rustfri 6983746
Varmvandsbeholder Isotemp 20L 18088891
Vaskafløb 2 Slags 1579863
Ventil Top 3 tom 1883751
Vindue N.c.bjerg Oplukke 13+14 15377042
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 17 15377035
Vindue N.c.bjerg Oplukkelig 3 14177037
Vindue Nc.bjerg Bild. 2 11777099
Vindue Nc.bjerg Bild. 5 14177097
Vindue Nc.bjerg Bild.19 12977098
Vindue Nc.bjerg Oplukke 1og15 15877043
Vindue Nc.bjerg Oplukkelig 16 11777047
Vinduesafdækning V 35 13069726
Vinduesafdækning Vision 21469725
Vinduesafdækning Vitesse 35 13069724
Vintertelt med Stativ 1,20089039
Vitesse 33 Vindues Afdækning 11469723
Vitesse 35 Cockpit Presenning 15379718
Volvo 3-bladig Foldingpropelle 65888690
Volvo P Servostyring 3862513 36088550
Volvo Penta .vandpumpe 18584268
Volvo Penta 3blad Foldepropel 1,02088676
Volvo Penta D6 Udstødning Krøk 39687573
Volvo Penta Funktionsplade 3669531
Wetus Motordele Sælges Samlet. 25288636
Wetus Vindue 11875348
Windex No.10 1083747
Zink / Anode 1348287
Zink / Anode 2748280
Zink / Anode 3148282
Zink / Anode 1948283

Back